Blog

Taksi Kaplama

blog
Değerli takipçilerimiz yeni projelerimize her geçen gün renk katıyorsunuz öncelikle hepinizi Royal Class ekibi olarak selamlıyoruz.

2011 yılında çıkan taksilerde ötv indirimi ile ülkemizdeki lüks ticari taksi sayısının artması biz müşterileri ve ticari taksi sahiplerini oldukça memnun etti diye düşünüyoruz. Özellikle ülkemizi ziyaret eden yabancı turistler, yeni lüks ticari taksi portföyümüzü gördüğünde oldukça mutlu oluyorlar ve yolculuklarını daha keyifle yapıyorlar. 

Royal Class ekibi olarak ticari taksi kaplama işleminin faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Aldığınız sıfır kilometre lüks aracı ticari taksi olarak kullanmak için aracı sarı renk boya ile boyatmak kesinlikle araca ciddi değer kaybı yaşatıyor. Fakat Royal Class ekibi olarak aracınızın orjinal boyasına hiç bir zarar vermeden birebir taksi sarısı rengine aracınızı özel üretim folyo ile taksi kaplama yapıyoruz. Aracınızı tekrar satarken sağlıklı bakımlarını yaptırıp orjinal boyası sıfır fabrikadan çıktığı gün kadar temiz şekilde yeni kullanıcısına teslim edebilirsiniz. 

Taksi folyo kaplama yaptırdığınızda en büyük avantajlarından bir tanesi, herhangi bir kaza durumunda örneğin; aracın sağ ön kapısının ucunu kaldırıma sürttünüz ve kaplamanız olmasaydı aracın o bölgesini boyatmak istediğinizde komple kapıya veya kapının yarısına lokal boya yapılması gerekiyor. 

Fakat kaplamanın en büyük avantajı 30 dakika içerisinde hasarlı bölgeyi folyo ile onarıyoruz ve siz değerli müşterilerimizi hiç bekletmeden aracı teslim ediyoruz. 

Kaplama işlemi ne kadar sürüyor ?

Araç kaplama işlemimiz 2 gün sürüyor ve aracınızın orjinal parçaları sökülmeden kaplama işleminizi yapıyoruz. Kaplama yaptığımız çalışma alanımızı kaplamaya uygun seviyede ısıtıyoruz ve sterilizasyonu sağlanmış özel çalışma ortamında titizlikle araç kaplama işlemini yapıyoruz.

Kaplama yaptırdım garanti süresi ne kadar ?

Kaplama yaptığımız tüm araçlara 3 yıl şirket garantisi sağlıyoruz. Araç üzerinde kapladığımız folyoda kabarma, kalkma ve atma gibi durumlar söz konusu olduğunda garanti kapsamından tamamen ücretsiz şekilde hizmet alıyorsunuz. 

Araç kaplama ne kadar süre dayanıyor ?

Özel Cast folyo ile yaptığımız kaplama çalışmalarının kullanım ömrü uygun şartlarda muhafaza edilirse ve bakım şartları yerine getirilirse ortalama 8 ile 10 yıl arasında rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

Kaplama boyaya zarar verir mi ?

Kaplamanın orjinal boyaya kesinlikle hiç bir zararı yoktur. Aksine orjinal boyanızı güneş yanıklarına, renk solmalarına, asidik yağmur sularının boya üzerindeki deformasyonlarına karşı koruma altına alır.

Kaplama sökme işlemi ne kadar sürüyor ?

Kaplama sökme işleminizi firmamız garantisi altında 2 saat içerisinde tamamlıyoruz ve aracınızı orjinal rengine çeviriyoruz. Tamamen tertemiz ve pırıl pırıl şekilde teslim alabilirsiniz.
2017-02-20 / by Royal -> [Devamı]
taksi kaplama araç kaplama taksi boyatma taksi kaplayan firmalar izmir taksi kaplama taksi kaplama izmir taksi kaplama fiyatı araç kaplama

Detaylı araç temizliği

blog
Merhaba Royal Class ailemizin değerli okurları, bu yazımızda gelin birlikte detaylı araç temizliği işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenleri ve önemli noktaları inceleyelim.

Araç temizliğinde ivedilikle dikkat edilmesi gereken en önemli hususları sıralamak gerekirse nacizane tavsiyemiz ulaşılması zor veya gözle görülemeyen kapalı gözenekleri detaylı bir şekilde ayrıştırıp steril hale getirmek şart. Araç temizliğimizin başlıca temeli güzel görünümden ziyade sağlıklı ve steril bir ortam sağlamaktır. Çünkü araç sahipleri günlük kullanımlarında sürekli bakterilerle aynı ortamda bulunmak zorunda kaldığında bir süre sonra sağlık problemleriyle karşılaşabilirler. 

Araçların iç aksamında bulunan malzemeler farklılık göstermektedir. İç plastik aksamlar, deri koltuklar, kumaş koltuklar, suni deriler ve boyanan deriler şeklinde sıralayabiliriz. Farklılık gösteren malzemelere temizlik ve güzel görünüm sağlamak adına uygulayacağımız malzemeyi doğru seçmemiz gerekiyor. Kalitesiz veya bilinçsiz malzeme kullanıldığında araç içerisine kalıcı hasarlar verilebilir veya yıpranmalara sebebiyet verilebilir. İç detaylı temizlikte kapalı parçaların itinayla açılması, koltukların ve diğer materyallerin dışarıya çıkarılarak titiz bir şekilde temizlenmesi işleminden sonra buhar uygulaması ile royal class gold solisyon uygulamamızı yapıyoruz. Bakterileri ve diğer zararlı gözle görülemeyen mikropları tamamen yok etmek için bu işlemi özellikle tavsiye ediyoruz.

Dış detaylı temizlikte öncelikle kaporta üzerinde gözle görülen ve görsel olarak rahatsızlık verici darbeler, boya atmaları veya çürüme gibi durumları gözlemliyoruz. Gözlemlerimiz sonucunda tüm bu işlemlerin onarımlarını yaparak hatasız yüzeyi elde ettiğimizde yıkama işlemi sonrasında özel temizlik uygulamalarımıza geçiyoruz. Yüzeysel ve kılcal çizikleri tamamen yok edip parlak ve tertemiz görünüme kavuşturuyoruz. Ayrıca izmir araç kaplama işlemlerinde özel seçilmiş folyolarımıza da pasta cila işlemi uygulayabiliyoruz.

Detaylı araç temizliği, izmir modifiye veya izmir araç kaplama işlemlerinizde birlikte özgün ve eşsiz projelere imza atmaktan gurur duyuyoruz. Bir sonraki yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle, keyifli günler dileriz.

2016-11-30 / by Royal -> [Devamı]
izmir araç kaplama araç kaplama izmirde araç kaplama iç detay iç temizlik araç içi temizlik oto kuaför izmir oto kuaför izmir kaplama izmir cam filmi cam filmi izmir seramik kaplama izmir araç seramik kaplama boya koruma

izmir araç kaplama

blog
Türkiye'de araç kaplama sektöründe uzman ekibimiz ile profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz. Her şeyden önce işimizi severek ve büyük bir tutkuyla yapıyoruz.

Chevrolet serileri içinde Cruze gerçekten tasarımı ile canlı renklere çok uyumlu olduğu için firmamıza gelen müşterimiz ile birlikte turuncu renk önerimize istinaden siyah hatlarla akıcılığı hareketlendirip aracın diriliğini ve hatlarını ön plana çıkarmayı hedefledik. Nitekim aracı kaplarken turuncu rengin bu modele çok yakışırken siyah geçişlerin de araç üzerindeki hareketleliğini farketmemek mümkün değil. Özellikle izmir araç kaplama sektöründe royal class ekibi olarak projelerimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz.

Hatırlatmakta fayda var, turuncu araç kaplama folyosu kiri ve tozu %95 daha az gösterir ve bu sebeple araç toz içinde kalsa bile sürekli tertemiz bir görüntü ve pasparlak bir görüntü sergiler. Mat krom jant tercihimiz ve yine mat krom egzoz uçları seçimimiz çok başarılı oldu. Yine sıcak ve güneşli havalardan dolayı izmir cam filmi yönünden koyu renkler tercihimiz oldu. Hem güneş ışınlarından daha iyi korunma sağlamak amacıyla hem de içerideki konforu arttırmak amacıyla cam filmi renkleri ile ilgili bu seçimimiz arabaya da farklı bir hava kazandırdı. 

Chevrolet Cruze stok hali verilere göre 163 hp olarak görünmekte. Aracımıza daha seri kalkış ve akıcı performans sağlamak amacıyla pedal box tercih ettik ve yazılım gerçekleştirdik. Şuan aracımız 210 hp gücüne ulaştı. Hem kalkışta gerçekten hissedilebilir şekilde ciddi ölçüde serilik kazandı hem de düşük devirlerde dahi yüksek performans elde etti.

Bizi tercih eden tüm değerli dostlarımıza teşekkür ederiz.2016-11-19 / by Royal -> [Devamı]
izmir araç kaplama araç kaplama oto kaplama araç renk değiştirme folyo kaplama askeri kaplama kamuflaj kaplama araç askeri kaplama askeri kamuflaj kaplama

Bmw F30 araç kaplama

blog
Bu gün sizlerle yeni projemiz üzerine görüşlerimizi paylaşacağız. Bmw F30 beyaz renk aracımız ilk geldiğinde müşterimiz bodykit ve araç kaplama talebinde bulundu. Royal Class ekibi olarak izmir araç kaplama sektöründe profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.

Orjinalinde beyaz renk bmw f30 olan aracımız üzerinde müşterimiz ve ekibimiz eşliğinde fikir çalışmalarımızı yaptık ve karar kaldığımız bmw f30 m3 bodykit uygulamamız sonrasında aracımıza mat siyah renkte karar kıldık. Bu arada hatırlatmakta fayda var aracımıza uygulanan bodykit malzemesinin kalitesi çok önemli.

Plastik bodykit ile polyester bodykit arasındaki fark nedir ? Bu soruyla çok karışılaşıyoruz bu konuya açıklık getirelim. Polyester malzemeden hazırlanan bodykit parçalarını kesinlikle önermiyoruz ve kullanmıyoruz. Çünkü bu malzeme oldukça dayanıksız ve en ufak hasar aldığında muhtemel kırılma oranı çok fazla. Plastik malzemede esneme payı var ve çok daha dayanıklı oluyor. Özellikle kaliteli bir malzeme ile yapılan uygulamalarda sağlamlık oranı muhteşem, gözünüz arkada kalmasın.

Polyester ve plastik arasındaki fark konusuna açıklık getirdiğimize göre aracımız üzerindeki işlemlere devam edelim.
Arabaya kil uygulaması da yaptıktan sonra aracımızın ara parçalarını itinayla söküyoruz ve tamamen titiz ortamda tek tek parçaların temizlik işlemleri yapılıyor. Kaplanacak alanda kir, leke veya toz kalırsa kaplamada kabarcıklar meydana gelir ve çok kötü görüntüler ortaya çıkar.

Temizlik işlemlerini de tamamladıktan sonra tek tek kaplama işlemimizi uyguluyoruz. Tamamen özel ısıtmalı ve steril uygulama odamızda bu işlemleri bitiriyoruz. 


2016-10-24 / by Royal -> [Devamı]
bmw kaplama araç kaplama f30 kaplama izmir araç kaplama izmirde araç kaplama bmw f30 m3 bodykit bmw bodykit f30 bodykit f30 araç kaplama f30 mat kaplama

Araç kaplama ne kadar sürer ?

blog
Bu yazımızda Royal Class ekibi olarak araç kaplama nasıl yapılır sorularınızı yanıtlayacağız. Bu işin aşamalarına geçmeden önce iş sürecinden bahsetmek daha doğru olur.

Son dönemlerde özellikle izmir araç kaplama sektöründe yoğun ilgi var ve bireyler yaptığımız işçilikten gerçekten son derece memnun, bu da bizim mutluluğumuzu ve çalışmalarımıza verdiğimiz özverilerimizi arttırıyor. Araçlarınızın renginden sıkıldıysanız siz aracınızın yeni rengini hayal edin biz gerçekleştirelim.

Ayrıca sadece düz renkler sizi tatmin etmiyorsa beğendiğiniz resim, desen, görsel veya kamuflaj tasarımları gelin birlikte oluşturalım aracınıza tamamen tarzınızı yansıtalım. Siz hayalinizi ekibimize anlatırken biz sizi hayallerinizden öteye götürelim. 

Bu işte uygulama süresi ne kadar ?

Yapılan uygulama özellikle araç tipine göre değişiklik gösteriyor. Çalışılacak yüzeyin düzgünlüğü ile birlikte araç yüzeyi üzerinde boya tozu, reçine, zift lekesi benzeri kalıntılar var ise bunların temizleme işlemini yapıyoruz. Genel olarak bu işlemler dahil aldığımız arabanın teslim süresi 2 ile 7 gün arasında değişim göstermekte. Parçaların itinayla temizliği ve titiz bir şekilde söküm işlemi yapılmakta. Ekip olarak özellikle parçaların söküm ve montaj işleminde aşırı titiz davrandığımızı mutlaka belirtmekte fayda var. Sektörümüzde izmir araç kaplama işini profesyonel ekibimiz ile keyif alarak yapıyoruz ve müşterilerimiz ile büyük bir aileyiz.
Şehir dışından gelecek olan müşterilerimizin gelmeden önce bizlerle irtibata geçerek aldığı randevuya göre ertesi gün de araçlarını teslim alma olanakları var.


2016-10-20 / by Royal -> [Devamı]
izmir araç kaplama izmirde araç kaplama folyo kaplama plastidip kaplama oto kaplama araba kaplama izmir araba kaplama izmir kaplama araç kaplama süresi nasıl araç kaplanır

askeri kamuflaj kaplama

blog
Gerçekten farklılık ve mükemmellik isteyenlerin son günlerdeki özel tercihleri arasında araç askeri kaplama yer alıyor. Araç askeri kamuflaj kaplama özellikle kişiye özel tasarım ve uygulama ile yapıyoruz. Sizin seçtiğiniz renk ve desenler ile kamuflaj kaplama yapıyoruz.

Seçtiğiniz desenler ile aracınızın askeri desen kaplama işlemi tamamen firmamız tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Kullandığımız malzemeler gerçek araç kaplamada kullanılan 1. kalite garantili folyolardır. Kaplama öncesi yaptığımız muntazam hazırlık tüm dış ortam şartlarına uygun şekildedir. Royal Class Garage ekibi olarak %100 kaliteli ve yıllarca garantili malzemeleri kullanıyoruz.  Araç kaplama işleminde kullandığımız malzeme -50 dereceden +110 dereceye kadar muntazam şekilde dayanıklılık göstermektedir.

Kaplama sonrası aracınızın rengini ruhsata işletip yasal hale getirmek oldukça basit bir işlem. Bu işlem isterseniz firmamız tarafından da yapılmaktadır.
2016-10-18 / by Royal -> [Devamı]
araç kaplama oto kaplama araç renk değiştirme folyo kaplama askeri kaplama kamuflaj kaplama araç askeri kaplama askeri kamuflaj kaplama

izmir boya koruma

blog
Boya koruma işlemi araçlarımızın boyasını muhteşem parlaklığa kavuşturur ve aracımızın boyasını dış tahriplerden korur. Boya koruma işlemi sonrası asit yağmuru tahripleri, çamur, pis sular ve kireçli sulara karşı uzun süreli koruma sağlıyoruz. Araç boya parlatma işleminde büyük rol oynayan bu işlem ile izmirde boya koruma işlemi yaptırmak isteyenleri bir kahve içmeye bekliyoruz. 

Aracınızın boyası yıprandıysa ve parlaklığını kaybettiyse orjinal araç boyası nasıl ilk alındığında mükemmel parlaklığa sahip ise boya koruma işlemi sonrasında bu parlaklığı elde ediyoruz. Bu da aracınızın 2. el araç piyasası değerini arttırıyor.

Boya koruma işlemi sonrası aracınızın boyasındaki parlaklık 1 yıldan önce kaybolursa ücretsiz olarak yenileme işlemi yapıyoruz. Ayrıca aracınızın yıllık koruma ve bakım işlerini de itinayla yapan uzman ekibimiz, izmir boya koruma işlerinde profesyonel hizmet vermeye devam ediyor.
2016-10-18 / by Royal -> [Devamı]
izmir boya koruma izmirde boya koruma boya koruma araç boya parlatma otomobil boya parlatma boya parlatma

Mazda3 Sedan Skyactiv-D 1.5.

blog

Türkiye pazarında en çok ilgi gören kombinasyon; sedan karoser, dizel motor ve otomatik şanzıman artık Mazda3 Sedan ile de alınabiliyor..

Mazda3 Sedan, felsefesine bağlı bir markanın ürünü. KODO tasarım felsefesi ve Skyactiv mühendisliği ile üretilen Mazda3, hatchback ve sedan karoserlerinin dizel motor seçeneğini de fiyat listesine ekledi. Her iki karoserde manuel ya da otomatik şanzıman ile 1.5 Skyactiv-D 105 HP tercih edilebiliyor. Test sayfalarımıza ise Türkiye'de en çok tercih edilen karoser tipi olan sedan ile Mazda3 konuk oldu.
Otomobile bakıldığında dinamik çizgilerinin karoserin genelinde sürdürüldüğü görülüyor. Otomobilin içerisine geçtiğimizde de dışarıdaki modern ve akıcı çizgilerin devam ettiğini görüyoruz. Malzeme ve işçilikte kalite algısı yüksek tutulmuş. Ama bu otomobil, bu sefer tasarımıyla değil, motor ve şanzımanıyla odağımızda.

Motor kaputu altındaki güç ünitesi Skyactiv mühendisliğinin başarılı bir ürünü. 1,5 litrelik turbo dizel, türünün en sarsıntısız ve sessiz örneklerinden biri. Motorun piston pimi göbeğindeki esnek, harmonik dengeleyici konfor için çalışıyor. Bu sayede piston ölü noktaya inerken oluşan titreşim azalıyor. Kabin içerisine dizel motor gürültüsünün oldukça az sızması, sistemin etkisini gösteriyor.
Konforu destekleyen bu teknolojide yakıt ekonomisi de gözetilmiş. Fabrika verilerine göre ortalama 4,4 lt/100 km'lik tüketim vaat ediyor. Test ölçümlerinde de bu veriye yakın olan 4,9 lt/100 km'lik ortalama tüketim elde ettik.

Hızlanma testinde ise yakıt ekonomisi ve konfor kadar parlamayan Mazda3 Sedan'ın yine de makul değerler sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle şehiriçi kullanımında tatminkar olan hızlanma verileri sınıfındaki rakipleriyle benzer seviyede. Esneklik ölçümlerine baktığımızda da 7 saniye ve 9 saniyelik verilerin makul olduğunu görüyoruz. Ani güç patlamaları ya da ivmelenme tecrübesi yaşatmayan dizel motor ve otomatik şanzıman ikilisi sakin kullanım için tasarlanmış. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman geleneksel tork konvertörlü bir sistem. Vites geçişlerinde sarsıntı ya da gecikme yaşatmayan otomatik şanzıman konfor konusunda üstüne düşeni yerine getiyor.
Fiyat listesine baktığımızda Motion donanımla başlayan Skyactiv-D Otomatik'in 92.000 TL'ye satıldığını görüyoruz. Zengin bir standart donanımla gelen Mazda3 Sedan 1.5 Skyactiv-D Otomatik'in rakipleri daha cazip başlangıç fiyatları sunabiliyor. Skoda Octavia 1.6 TDI DSG 82.300 TL, Corolla 1.4 D-4D M/M 84.750 TL, Hyundai Elantra 1.6 CRDi DCT 88.500 ve Ford Focus 1.5 TDCi Powershift 88.680 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor..
2016-10-17 / by Royal -> [Devamı]
mazda3

İşte yeni BMW 5 Serisi.

blog

Orta üst sınıfta dinamizmin sembolü olan BMW 5 Serisi, yedinci nesliyle birlikte BMW’nin geleneksel zarafetini yansıtırken, kardeşi ve ağabeyinin üstün özelliklerini de birlikte sunmayı planlıyor..

Her zaman 3+7, 10 etmiyor. En azından BMW'nin matematiğinde. Zira yeni nesil 5 Serisi, her zaman olduğu gibi kardeşi 3, ağabeyi 7 Serisi'nin en iyi özelliklerini bir araya getirince ortaya 5 Serisi çıkıyor. Yeni 5 Serisi, kardeşi kadar kıvrak ve dinamik görünürken, ağabeyi 7 Serisi'nin lüks, güvenlik ve konfor özelliklerine de sahip. Zaten sınıfına göre uzun boyutlara sahip 5 Serisi, yeni neslinde de 36 mm uzayarak 4935 mm'lik bir uzunluğa ulaşmış. 6 mm daha geniş (1868 mm) ve 2 mm daha yüksek (1466 mm) olan otomobilin aks mesafesi de 7 mm arttırılarak 2975 mm'ye çekilmiş. Bu boyutlarla 5 Serisi'nin iç mekanda fazlaca yaşam alanı sunacağı kesin..
2016-10-17 / by Royal -> [Devamı]
bmw5

Honda’nın Gebze’de üretilen kompakt sedan modelinin satış tarihi ve fiyatı belli oldu..

blog
Geçtiğimiz günlerde yeni Civic HB'i tanıtan Japon marka, modelin sedan karoserli versiyonunu da Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. İlk etapta, 1,6 lt'lik atmosferik motorla satışa sunulacak yeni Civic Sedan'ın fiyatı 75.000 TL ile 90.000 TL aralığında, donanım seçeneğine göre değişiklik gösterecek. 2017 Civic Sedan'ın fabrika çıkışlı LPG'li versiyonu ise 81.000 TL fiyat etiketine sahip..

İlerleyen zamanda modelin RS seçeneği de yollara çıkacak. Bu versiyonun kalbinde 1,5 lt'lik turbo beslemeli 174 HP güç üreten motor görev yapacak. Otomobilin dizel motorlu seçeneğini satın almak isteyenler ise biraz daha beklemek zorunda. Nitekim, Ekim ayının ilk haftasında satışa sunulacak Civic Sedan'ın dizel versiyonu 2018'in ilk aylarında satışa sunulacak..
2016-09-28 / by Royal -> [Devamı]
honda civic civic sedan civic hp civic rs

Mercedes E Serisi Ailesinin En Yeni Üyesi.

blog
Audi A6 Allroad ve henüz tanıtılan Volvo V90 Cross Country modeliyle rekabete girecek station karoserli otomobilde 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak gelecek..

E Serisi All-Terrain’de sunulan AIR BODY CONTROL havalı süspansiyon sistemi sayesinde otomobil 35 mm’ye kadar yükseltilebiliyor. Yerden yüksek yapı ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle hafif arazi şartlarının üstesinden gelmesi amaçlanan otomobilde off-road ayarları yapmak da mümkün..

Mercedes, E Serisi All-Terrain’ın kaputunun altında yalnızca bir motor seçeneği sunulacak. 2,0 lt’lik dört silindirli bu motor, 194 HP güç ve 400 Nm tork üretiyor. Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak otomobilin, 2017’nin ikinci yarısında satışa sunulması planlanıyor..
2016-09-28 / by Royal -> [Devamı]
mercedes yeni mercedes

Turbo, hızlı ama müsrif

blog

Turbo sistemleri her yerde. İlk anda kulağa hoş geliyor ama Veloster’deki turbo iki kenarı keskin bir bıçak gibi.

ÖNE ÇIKANLAR
Hyundai’nin 3 kapılı coupesi, turbo besleme sayesinde artık 140 HP yerine 186 HP güce sahip.

ÖZELLİKLER 
Dört silindirli turbo motorun sesi insanın tüylerini diken diken etmiyor. Ancak 1.6 lt’lik makine, aşırı besleme sayesinde Veloster’i 100 km/s hıza 7.7 sn’de ulaştırıyor. Gayet iyi, değil mi? 265 Nm’lik maksimum tork da kulağa hoş geliyor ama pratik kullanımda Veloster, kendini dizginlenmiş hissettiriyor, rüzgar ve yuvarlanma dirençleriyle olan savaşını henüz 214 km/s’de kaybediyor. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse 180 HP’lik bir Scirocco hem 280 Nm tork üretiyor, hem de 225 km/s’ye ulaşabiliyor. Neyse ki Koreli coupe, 100 km’de 9.2 lt yakıtla yetinebiliyor. Ancak performanslı kullanımlarda bu rakam çok yükseliyor. Bunlara eklenen, yavaş çalışan çift debriyajlı şanzıman ve sert süspansiyon da sportifliği tırpanlayan özellikler.

MALİYETLER 
Veloster Turbo’nun Almanya fiyatı, atmosferik kardeşinden 1400 Euro daha yüksek. Bu da test aracımız 1.6 Turbo Style’ın fiyatını 25 bin Euro seviyesine taşıyor. Aslına bakılırsa onu ilginç kılan da bu: Daha önce sözünü ettiğimiz Scirocco’nun fiyatı neredeyse 4 bin Euro daha yüksek. Veloster Türkiye’ye ithal edilmeyen Hyundai modelleri arasında yer alıyor.


TEKNİK VERİLER
Hyundai Veloster 1.6 Turbo Automatik
Motor: 4 silindir, turbo, önde enlemesine; Motor hacmi: 1591 cc; Maks. güç: 186 HP-5500 d/d; Maks. tork: 265 Nm-1500 d/d; Maks. hız: 214 km/s; Güç aktarımı: önden çekiş, 6 ileri DSG şanzıman;

ÖLÇÜMLER
Hızlanma 0-100 km/s: 7.7 sn, Boş ağırlık: 1339 kg,
Fren mesafesi 100 km/s’de: 37.0 m,Test tüketimi: 9.2 lt/100 km

SONUÇ
Gerald Czajka
Turbo motorlu Veloster pek de etkileyici değil. Performans beklentilerin gerisinde kalırken, tüketim de gayet yüksek. Buna bir de vasat konfor eklenince, şansının pek yüksek olacağını düşünmüyoruz.

2016-09-22 / by Royal -> [Devamı]
turbo otomobil

Golf’ün 3 silindirli motoru

blog

Artık Golf’ün de küçük bir tasarruf motoru var. Bakalım bu diyetisyen makineler nelere kadirler?

Ekonomi global olarak pek de iyi değil. Herkesin tasarruf etmeyi öğrenmesi gerekiyor. Hatta otomobillerimizin bile. Bunun dışında yasalar, örneğin Avrupa Parlamentosu kararları, üreticileri sürekli daha az tüketen otomobiller üretmeye zorluyor. Örneğin 95 gr/km’lik karbondioksit salınım sınırı ilk başlarda otomobil üreticilerini bayağı endişelendirmişti. Bir süre sonra ise gerekli önlemler alınmaya başlandı: Yeni modeller hafiflemeli ve daha fazlası mümkün olmayana kadar tasarruf edebilmeliydi. Durum böyle olunca Golf bile 3 silindirli ve sarsıntılı olduğu iddia edilen bir motorla tanıştı.

2016-09-22 / by Royal -> [Devamı]
Golf

2014 Lamborghini Huracan LP 610-4 geliyor2

blog

2014’te pazara başarılı bir giriş yapan Lamborghini Huracan LP 610-4, şimdi bir dizi yenilikle birlikte siparişe hazır durumda. Yeni özellikler, verimlilik, sürüş kabiliyeti ve lükse odaklanırken, 2016 yılı modellerinde tüm bu özellikler mevcut.

Standart olarak hem Huracan Coupe’lerde hem de yeni lanse edilen Spyder versiyonunda motor verimliliğini iyileştiren silindir deaktivasyon özelliği yer alırken, bu defa bu fonksiyon ilk kez atmosferik V10 motorlarında da yer alıyor. Tam motor kapasitesi gerekmediğinde, silindir dizilerinden biri kapanıyor ve 10 silindirden 5’i geçici olarak deaktive oluyor. Sürücü hızlandığında ise, kendisi gerçekte hiçbir şey fark etmezken, sistem anında 10 silindirli moduna geri dönüyor. Bu özellik, yakıt tüketimini azaltırken, CO2 emisyonunu da 283 g/km’ye düşürüyor.

Elektronik olarak kontrol edilen 4WD sisteminde yapılan ince ayarlar, özellikle STRADA modunda, daha nötr ve hatta daha gelişkin bir sürüş tarzı sunuyor.

Huracan’ın sunduğu renk ve biçim özelliklerinde de önemli yenilikler var. İç tasarımında, kapı kolları ve merkezi konsolun tüm üst kısımları standart olarak deriden yapıldı. Havalandırma bölümleri ise seçkin bir tarzda mat siyah renginde.

Marka’nın, müşteriye özel düzenleme programı olan Lamborghini Ad Personam, iç cephede kişiye özel değişiklikler yapma imkanı sunarken, dış cephede de geleneksel renkler ve mat boyalar gibi seçenekler sağlıyor. Tam Ad Personam programı, otomobil sahiplerine, araçlarında tümüyle kendi kişisel zevklerine uygun düzenlemeler yapma imkanı sunuyor.

Seçenekler programı da eskisine göre genişletildi. Lamborghini’nin Sensonum ses sistemini de kapsayan yeni seçenekler eklendi. Sistem, özel Sensonum işareti taşıyan altıgen şeklindeki ses filtrelerinden, 10 kanallı hoparlörleri ve yine 10 adet ses yükselticisiyle 390 Watt RMS sağlayabiliyor.

Lamborghini’nin, tercihe bağlı olan ve özgün görünüme sahip parlak siyah egzoz boru uçlarıyla dikkat çeken spor egzoz sistemi ise artık dünya çapındaki bütün satış noktalarında bulunabiliyor.

Motor bölümündeki yeni LED aydınlatması, tercihe bağlı şeffaf motor kapağı ve fiber karbon motor bölmesiyle birleştirilebiliyor. Hız Sabitleme sistemi de özel olarak ayarlanabiliyor. Seyahat paketinde önde ve arkada ilave eşya fileleri, ilave bir 12V ek çakmak ve bardak tutacağı da bulunuyor.

2016-09-22 / by Royal -> [Devamı]
Lamborghini Huracan

BİZ SİZİ ARAYALIM